ERKEK SAÇ BAKIMI

ERKEK SAÇ BAKIMI

Tabii ki hepimiz yakışıklı görünmek istiyoruz. Yakışıklı görünmemiz konusunda en etkili etmenlerden biri de elbette saçlarımız. Saçlarımızda dökülmelerin görüldüğü alanlar zamanla belirmeye başlayınca oldukça can sıkıcı olabiliyor. Bu durumlar karşısında çareyi aradığımız saç çıkarıcı erkek saç bakımı ürünleri ise bizleri hayal kırıklığına uğratabiliyor.

erkek saç bakımı

Çünkü piyasada yer alan, saç çıkarıcı erkek saç bakımı ürünlerinin hemen hemen hepsi aldatıcı konumda. Fakat umudumuzu kaybetmeyelim, çünkü yazımızın sonunda saç uzmanlarımızın ortak tavsiyesiyle önereceğimiz ürün hem saçlarımızdaki dökülmeleri engelleyecek, hem de yeni saç oluşumlarını destekleyecektir. Şimdi kısaca saçlarımızın dökülme hikayesini ele alalım.

erkek saç bakımı

Keratin, saçlarımızın yapısında %73 gibi devasa miktarlarda bulunmakla birlikte 18 aminoasitten oluşan en önemli besleyici proteindir. Keratin proteinlerine, saçlarımızın hammaddesidir de diyebiliriz. Diyelim ki, keratin proteinlerine içsel yahut dışsal faktörler nedeniyle hasar geldi, bu noktada en büyük fatura saçlarımıza çıkacak ve saçlarımız yıpranarak, dökülmeye başlayacaktır. Keratin proteinlerine hasar verebilecek başlıca etmenleri de üstünkörü inceleyelim.

erkek saç bakımı

Evden çıkarken ister istemez saçlarımızı şekillendirme ihtiyacında bulunuyoruz. Saçlarımızı şekillendirirken kullandığımız jöle, wax, sprey gibi ürünler zamanla saçlarımızın dökülmesinde pay sahibi olmaktadırlar.

erkek saç bakımı

Hemen hemen hergün şampuan kullanıyoruz. Fakat saç bakım sektöründe yer alan şampuanların geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLS, SLES, alkol, silikon gibi kimyasal maddeleri içeriklerinde barındırmaktadırlar. Bu kimyasal maddeleri içeren şampuanlar, saçlarımızın özünün deforme olmasına neden olarak, saç dökülmelerinin meydana gelmesine zemin hazırlamaktadırlar.

erkek saç bakımı

Beslenme şeklimiz sağlığımızın her noktasında etki gösterdiği gibi saçlarımız üzerinde de büyük etkiler gösteriyor. Dengesiz beslendiğimiz takdirde, saçlarımız için büyük önem taşıyan demir, çinko, kolajen, biyotin gibi besin öğeleri saçlarımızdan eksilerek, saçlarımızın dökülmesine sebebiyet verebilirler.

erkek saç bakımı

Erkek saç bakımı adı altında yer alan ürünlerin çok azı saçlarımızda yeni saç oluşumlarını destekleyerek, dökülmelere engel olmaktadır. Tercih edeceğiniz %100 doğal erkek saç bakımı ürünü (Saç uzmanlarımızın ortak önerisi: Liquid Keratin – Saç Çıkaran ve Saç Gürleştirici Titanyumlu Keratin Bakım Seti) saç foliküllerini ve saç köklerini besleyerek yeni saç oluşumlarını desteklediği gibi dökülmelere de engel olmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir