Tag Archive kadın saç bakımı

KADIN SAÇ BAKIMI

Saçlarımıza çok değer vermekle beraber bazen saçlarımız bizleri üzmüyor değil. Mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert, zor taranır durumlara bürünen saçlarımızın perişan halini aynada görmek moralimizi oldukça bozabiliyor. Bu tür sağlıksız saç problemleri karşısında hemen çareyi önümüze çıkan kadın saç bakımı ürünlerinde arıyoruz.

Fakat muhtemelen bizi yanıltacak bir ürün tercih ediyoruz çünkü kadın saç bakımı adı altında sunulan ürünlerin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, SLS, SLES gibi kimyasal maddeleri içeriklerinde barındırmaktadırlar. Bahsettiğimiz kimyasal maddeler saçlarımızın özünde bulunan keratin proteinlerinin bozulmasına neden olarak, saçlarımıza çok fazla yıpratıcı etki bırakmaktadırlar. Keratin demişken, saçlarımız için büyük önem ifade eden bu maddeyi kısaca açıklayalım.

Keratin, saçlarımızın öz yapısında %73 gibi yüksek oranlarda bulunan en önemli besleyici proteindir. 18 aminoasitten meydana gelen keratin proteinleri, saçlarımızın hammaddesi konumundadır. Peki keratin proteinlerine hasar verebilecek başlıca etmenler nelerdir derseniz, kısaca şöyle sıralayalım.

  • Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri,
  • Fön, maşa, düzleştirme gibi ısıl saç bakım işlemleri,
  • Dengesiz ve doğal olmayan beslenme şekli,
  • Ultraviyole güneş ışınları, yağmur, rüzgar, kirli hava gibi çevresel etmenler.

Diyelim ki; saçlarımız yukarıda sıralamış olduğumuz etmenlerden ötürü mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler aldı. İşte bu durumda sağlıksız saç semptomlarının daha da ilerlememesi için saçlarımızın onarılması gerekiyor. Eğer bahsettiğimiz şekilde yıpranmış saçlara derhal önlem almadığımız takdirde saçlarımızda dökülmelerin başlayıp, günden güne artış gösterdiğini gözlemleyebiliriz.

Peki yıpranmış, perişan haldeki saçlarımızın nasıl tedavisini gerçekleştirebiliriz? Saçlarımızın en önemli besleyici maddesinin keratin proteinleri olduğunu söylemiştir. Yıpranan saçlarımızın da ihtiyacı olan keratin proteinleridir. Eğer saçlarımızın özünün, keratin proteinleriyle kaynaşmasını sağlayabilirsek, saçlarımızın tedavisini de gerçekleştirmiş oluruz. Bunun en iyi yöntemi ise saçlarımıza keratin saç botoksu uygulamaktır.

Kadın saç bakımı ürünleri arasından tercih edeceğimiz %100 doğal keratin yükleme ürünüyle (Önerimiz: Liquid Keratin – Saç Botoksu – Keratin Yükleme Seti 3) yapacağımız keratin saç botoksu sayesinde saçlarımız kısa sürede eski sağlıklı formuna kavuşmakla birlikte parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, yumuşak, ipeksi görünümlere merhaba diyecektir.

Tags