Tag Archive keratin bakımı

KERATİN BAKIMI NEDİR

Saç yapısının büyük bir kısmını oluşturan ve saç tellerinin hacim olarak en çok alanını kaplayan keratin proteinleridir. Saç liflerini bir arada tutan ve saç tellerinin dış etmenlerden korunmasını sağlayan bu yüksek dirençli protein yapılar, ısıl ve kimyasal işlemlerden etkilenebilirler. Bu da keratin proteinlerinin zamanla aşınmasına ya da miktarlarında azalma olmasına neden olur. Bu da saçlarda çatallaşma, saç kırıkları, yıpranma, dökülme, matlaşma, kuruma ve sertleşme gibi problemler olmasına yol açar. Tüm bu saç problemlerini çözebilmek keratin bakımı ile mümkündür. Saça botoks etkisi veren keratin bakımı nedir?

Keratin bakımı nedir

Saçımızda oluşan bu yaş almış görünüm ve problemli bölgelerin oluşumu tam da bu keratin proteinlerinin azalması ve yapısal olarak deforme olmasından kaynaklıdır. Keratin bakımı nedir işte bu problemlerin onarılması için temel sebebi yok etmek için vardır diyebiliriz.Keratin bakımı tek tek bu problemleri çözmek için yetkindir çünkü bu problemlerin temelinde yatan keratin proteinleri ile ilgili problemleri çözmek amacıyla uygulanır.

Keratin bakımı nedir

Her sorun için farklı mekanizmalarda keratin proteinleri yüklemesi ile çalışmalar başlar. İlk uygulamadan itibaren bu problemlerin çözümünde bir aşama kaydedildiğini görmek bu proteinlerin saça emilmesi ve direkt olarak çalışmaya başlaması ile mümkündür. Keratin bakımı ürünleri hem bu keratin proteinlerinin saça tam olarak nüfuz etmesini hem de keratin etkilerinin kalıcı olmasını sağlamak için varlardır.

Keratin bakımı nedir

Keratin bakımı nedir sorusunun etkisini tam anlamıyla görmek için öncelikle sıradan saç bakım ürünlerinin silikonsu ve sentetik etkilerini saçtan silmek gereklidir. Bu etkilerin silinmesini sağlamak da keratin bakımı için hazırlanan temizleyici ürünler ile mümkündür. Saçı kurutmadan, yıpratmadan, nazik bir şekilde nefes almasını sağlamak keratin bakımı şampuanlarının görevidir. Aynı şekilde direkt olarak her bölgeye saf keratin proteinlerinin yüklenmesi de keratin bakımı ürünleri içerisinde sıvı keratin proteinleri içerenlerin görevidir diyebiliriz.

Keratin bakımı nedir

Keratin bakımı nedir sorusunun cevabı tamamen doğal keratin bakım ürünleri ile saça keratin yüklemesi yapmaktır. Saç bakımını bir bütün halinde tamamlayan keratin bakımı saç diplerini beslerken saç tellerini de onarır. Saçı dipten uca besler. Liquid Keratin ürünleri doğal ve garantili içerikleri ile keratin bakımı nedir sorusuna örnek oluşturuyor.

Tags, , , , ,

KERATİN BAKIMI

Saçlarımız artık çok daha kolay bir şekilde yıpranarak, mat, kuru, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alıyor. Saçlarımızın sağlıksız görünümüne aynada şahit olmak ise canımızı bazen sıkabiliyor. Fakat çaresiz değiliz çünkü keratin bakımı sayesinde saçlarımız kısa sürede onarılarak canlı, parlak, güçlü görünümlere kavuşacaktır.

keratin bakımı

Burada dikkatli olmamız gereken nokta keratin saç bakımı yapacağımız ürünün %100 doğal olmasıdır. Neden diye sorarsanız, saç bakım piyasasında yer alan keratin içerikli ürünler genel itibariyle yapay keratin içermekle beraber kimyasal maddelerle formülize edilmişlerdir. Bu sebepten ötürü kimyasal içerikli keratin saç bakım ürünleri saçlarımızı tedavi etmek şöyle dursun, saçlarımızın çok daha fazla hasar görmesine sebep olacaklardır.

keratin bakımı

Keratin, saçlarımız için hava, su gibi nitelik taşıyan önemli bir maddedir. Keratin, saçlarımızın anatomisinde %73 gibi yüksek düzeylerde bulunmakla beraber 18 aminoasitten oluşan en önemli besleyici protein niteğindedir. Saçlarımızın hammaddesi, keratin proteinleridir dememiz de mümkündür. Eğer keratin proteinlerine içsel yahut dışsal sebeplerden ötürü herhangi bir hasar gelirse, saçlarımız mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alacaktır. Bu durum karşısında da keratin bakımı en etkili çözüm olacaktır fakat öncelikle saçlarımızdaki keratin proteinlerine hasar vererek, saçlarımızı perişan hale bürüyebilecek önemli birkaç etmene değinelim.

keratin bakımı

Şampuan gibi saç bakım ürünlerini hemen hemen hergün kullanıyoruz, kullanmak zorundayız da. Fakat kozmetik saç bakım sektöründe yer alan saç bakım ürünlerinin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, silikon, alkol, SLS, SLES gibi kimyasal maddeleri içeriklerinde barındırdıklarından dolayı saçlarımızı beslemek, temizlemek, onarmak yerine çok büyük hasarlar bile bırakabilirler.

keratin bakımı

Fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl işlemleri saçlarımıza oldukça sık uygulayabiliyoruz. Fakat bu tür ısıl işlemler saçlarımızın zamanla yıpranmasını sağlayabiliyor.

keratin bakımı

Diyelim ki, saçlarımız bahsettiğimiz etmenlerden ötürü yıprandı. Canımızı oldukça sıkacak bu durum karşısında keratin bakımı imdadımıza koşacaktır. Saçlarımıza keratin bakımı uygulayacağımız ürün (Saç uzmanlarımızın tavsiyesi: Liquid Keratin – Keratin Bakımı Saf Serum Seti) %100 doğal olduğu takdirde saçlarımız tedavi edilerek kısa sürede canlı, güçlü, parlak görünümlere bürüneceklerdir.

Tags