Tag Archive keratin maskesi

KERATİN MASKESİ

Keratinin saç bilimi uzmanlarınca saçlarımız için vazgeçilmez bir madde olduğu kanıtlandığından dolayı keratinle ilgili birçok saç bakım ürünü de piyasaya sürülüyor. Fakat piyasada yer alan keratin saç bakım ürünlerinin geneli yapay keratin ihtiva etmekle beraber kimyasal maddelerle formülize edilmişlerdir.

Bu sebepten ötürü canımızı oldukça sıkan mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz saçlarımızı tedavi etmek yerine çok daha büyük hasarlara yol açma potansiyelleri bulunmaktadır. Mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz saç demişken, bahsettiğimiz sağlıksız saç semptomları bazen aynada karşımıza çıkıyor ve berbat saç görünümlerinden biran önce kurtulmak istiyoruz. Bu noktada imdadımıza yetişecek, en etkili çözümü üretecek ürünlerden biri olan keratin maskesi saçlarımız üzerinde kısa sürede onarım gerçekleştirecektir.

Keratin, saçlarımız için adeta ölüm kalım niteliğinde bir maddedir dersek sanırım abartmış olmayız. Çünkü keratin saçlarımızın anatomisinde %73 gibi devasa düzeyde bulunan en önemli besleyici proteindir. Aynı zamanda 18 aminoasitten meydana gelen keratin proteinleri saçlarımızın hammaddesidir. Diyelim ki; birçok olumsuz etmen sebebiyle saçlarımızdaki keratin proteinlerine hasar geldi, bu hasarın en büyük faturası saçlarımıza çıkacaktır ve saçlarımız mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alacaktır. Bu noktada en büyük çözüm saçlarımıza keratin maskesi ürününün müdahale etmesi olacaktır. Lakin öncelikle saçlarımızdaki keratin proteinlerine hasar vererek, saçlarımızın sağlığını kaybetmesine yol açacak başlıca etmenlere değinelim.

Başta şampuan olmak üzere saç kremi, saç maskesi gibi saç bakım ürünlerini sık sık kullanıyoruz. Elbette saçlarımızla bu kadar temas halinde olan saç bakım ürünlerinin saçlarımıza tesiri de olacaktır. Eğer kimyasal içeren saç bakım ürünleri kullanıyorsak saçlarımızı zamanla yıpratacakları aşikardır.

Düzleştirme, maşa, fön gibi ısıl işlemleri çoğumuz sık sık uyguluyoruz. Bu işlemler de saçlarımızın zamanla deforme olmasına sebep olacaktır.

%100 doğal bir keratin maskesi (Saç uzmanlarımızın ortak tavsiyesi: Liquid Keratin – Keratin Maskesi) saçlarımızda doğal koruma kalkanı oluşturmakla kalmayıp, saçlarımızı kısa sürede onardıktan sonra parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz, kolay taranır saçlara kavuşmamızı sağlayacaktır.

Tags