Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde kadınlarında erkeklerinde saçlarıyla ilgili problemleri sürekli artıyor. Saç problemlerine çözüm arayan insanlar keratin bakım ürünleri ile saçlarındaki kırılmaları ve kopmaları önlemeye çalışıyorlar. Keratin bakımının bu kadar önemli olmasının sebebi keratin proteininin saçımızın %72’sini oluşturmasıdır. Saçımızın yapısında da balık pulları ile benzer pullar vardır. Saç pulları, dış etmenler ile karşılaştıkça açılmaya başlar. Açılan saç pulları yüzünden, saç pütürlü, mat bir görünüm alır ve zamanla saçta kırılmalar, kopmalar başlar. Keratin Bakımında kullanılan keratin proteinleri ise saçı bir sarmal gibi sararak saçın kırılmasını, kopmasını önler ve dolgu görevi görerek yıpranan saç yapısının içerisini doldurur.

 Keratin bakımının 3 farklı yöntemi vardır;

 1. Düzleştirme ya da brezilya fönü adı verilen zararlı kimyasal içeren bakımlar
 2. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran geçici günlük keratin bakımları
 3. Tamamen doğal evde uygulanan kalıcılığını yitirmeyen yeni nesil saf keratin bakımı

Kuaförlerde yaptırılan Brezilya fönü denilen ve genelde saçın uzun süre düz kalmasını sağlayan yöntem saçınıza çok yüksek derecede ısı ve yüksek miktarda kimyasal madde ile formaldehit içerdiği için saçınızı yakar ve etkisi geçtikten sonra saçınızda kuruluk ve yıpranmanın yoğunluğu artar. Günlük saç bakımında kullanılan keratin bakımında kullanılan ürünler paraben, sentetik, silikon ve kimyasal katkı maddeleri içerdiği için 15 gün sonra yavaş yavaş saçtan akmaya başlar.  Eğer kalıcı bir etki istiyorsanız en etkili yolu yeni nesil evde keratin bakımını kendiniz uygulamanızdır fakat bu çok önemli bir konudur. Evde uygulayacağınız keratin bakım ürünleri çok iyi araştırmalı ve organic sertifikası almış keratin bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Bu keratin bakım ürünleri içerisinde en güvenli, tamamen doğal, Türk ve Uluslararası patente sahip ve evde kolayca uygulanabilen Liquid Keratin Saç Bakım Ürünlerini denemenizi kesinlikle öneririz. Liquid Keratin Saç bakım ürünleri %100 doğal olup, sentetik, paraben, silikon ve zararlı kimyasal içermediği için saçınıza en ufak bir zarar vermez. Kuaförlerin müşterilerine uyguladığı içinde paraben ve silikon içeren keratin bakımına son veren yeni nesil evde keratin bakımı saç yıpranmalarınıza kökten uca bakım yaparak saçınızı yapılandırır ve parlak görünmesini sağlar.

Liquid Keratin bakım ürünü saçınızdaki yıpranmaları yapılandırmakla yetinmeyerek saçınızın daha kısa sürede hızlı uzamasını yardımcı olur. Liquid Keratin Saç Bakımı ile hacmini geri kazanan saçlarınız pürüzsüz daha dolgun ve canlı bir görünüme kavuşur. Liquid Keratin bakımı saçınızın güzel bir şekle sahip olmasını sağlar ve sizi saçınızın yıpranmış görüntüsünden kurtarır. Doğal Liquid Keratin Bakım Ürünü yıpranmış gözüken tüm saçlarınızı tedavi ederek sağlıklı görüntüsünü geri verir.

Evde keratin bakımının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız “Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?” adlı makalemize gözatın.

3 comments

 • Feyza Yalçınkaya26 Temmuz 2019 at 14:43
  Merhabalar ben uzun zamandır saçlarım için gerekli olan bakımı evde kendim yapıyorum ve çok memnunumCevapla
 • Sibel Kandemir30 Temmuz 2019 at 17:33
  Ben artık saçlarıma bakımı evde kendim yapıyorum memnunum :)Cevapla
 • Hamide Beyi6 Ağustos 2019 at 10:37
  Bayrama girmeden saçlarıma evde keratin bakımı yapacağım ürünlerde hazır indirimde benim için çok iyi olacak :))Cevapla

Leave a Reply