Category Archive SAF KERATİN SERUM

SAF KERATİN SERUM

Keratin, saçlarımız için adeta bir nefes niteliğinde olan önemli bir maddedir. Bunu dememizin nedeni ise keratin, saçlarımızın öz yapısında %73 gibi devasa oranlarda bulunan en önemli besleyici proteindir. Bununla birlikte 18 aminoasitten meydana gelen keratin proteinleri, saçlarımızın en önemli hammaddesi konumundadır.

Fakat saçlarımız için ciddi derecede önem teşkil eden keratin proteinleri hasar gördüğünde, saçlarımız bu duruma tepki göstererek mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alacaktır. Lakin bu noktada çaresiz değiliz çünkü içeriğinde barındırdığı saf keratinlerle saçlarımızı kısa sürede onarabilecek saf keratin serum imdadımıza yetişecektir. Öncelikle saçlarımızdaki keratin proteinlerini bozarak saçlarımızın yıpranmasına neden olabilecek önemli etmenleri kısaca irdeleyelim.

İster istemez hergün dışarı çıkmak zorundayız, bundan dolayı saçlarımız ultraviyole güneş ışınları, kirli hava, yağmur, rüzgar gibi çevresel etmenlere maruz kalıyor. Bu tür çevresel etmenler, saçlarımızın zamanla yıpranma sebeplerinden biri olmaktadır.

Beslenme şeklimiz elbette sağlığımızın her noktasında önem teşkil ediyor. Eğer sağlıksız ve dengesiz besleniyorsak, saçlarımız için gerekli biyotin, kolajen, demir, çinko gibi besin öğeleri zamanla eksilerek, saçlarımız yıpranacaktır.

Şampuan gibi saç bakım ürünlerini sık sık kullanıyoruz, hatta şampuanı çocukluğumuzdan beri hemen hemen hergün kullanıyoruz. Dolayısıyla elbette saçlarımıza olumlu ya da olumsuz etkileri olacaktır fakat piyasada yer alan saç bakım ürünlerinin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, SLS, SLES gibi kimyasal maddeler içermektedirler. Bu sebepten ötürü kimyasal içerikli saç bakım ürünleri saçlarımızı ne besleyeceklerdir, ne onaracaklardır, ne de temizleyeceklerdir, sadece saçlarımız üzerinde kalıcı ya da geçici hasarlar bırakacaklardır.

Saçlarımızı sık sık fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl işlemlere maruz bırakıyoruz. Bahsettiğimiz ısıl işlemler ise saçlarımızın özünü deforme ederek, saçlarımızın yıpranmasına neden olmaktadırlar.

Mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz, sert yani daha kısa bir ifadeyle yıpranmış saçlarımızı tedavi etmenin en iyi yolu saf keratin serum kullanarak saçlarımıza keratin yüklemesi yapmaktır. Böylece saçlarımız ihtiyacı olan keratin proteinlerine kavuşarak sağlıklı bir hal alacaktır. %100 doğal saf keratin serum (Tavsiyemiz: Liquid Keratin – Saf Keratin Serum) saçlarımızın yapısında anında onarıcı etkiler bırakarak, saçlarımızın kısa sürede parlak, canlı, güçlü, pürüzsüz görünümler almasını sağlayacaktır.