Category Archive SAF KERATİN

SAF KERATİN

Saç bakımıyla ilgili araştırmalar yaparken karşımıza en çok çıkan kelimelerden biri de keratin olacaktır. Artık kozmetik saç bakım sektörünün trend kelimelerinden biri olan keratin saç bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Fakat keratin ve türevleri adları altında sunulan her saç bakım ürününe pek de kanmamak lazım. Çünkü keratin saç bakımı adı altında sunulan birçok ürün saf keratin içermediği gibi aynı zamanda içeriğinde kimyasal maddeler de barındırmaktadır. Bu sebepten ötürü kimyasal içerikli keratin ürünlerinin saçlarımıza herhangi bir faydası dokunmayacağı gibi, kalıcı yada geçici hasar da bırakabilirler. Keratin saç bakım konusunda en çok dikkat etmemiz gereken etken ürünün %100 doğal, organik olmasıdır. Şimdi de kısaca keratine değinelim.

saf keratin

Keratin, saçlarımızın anatomisinde %73 gibi yüksek düzeylerde bulunmakla beraber 18 aminoasitten meydana gelen en önemli besleyici proteindir. Hatta saf keratin proteinleri saçlarımızın hammaddesidir de diyebiliriz. Ola ki; saçlarımızın anatomisinde yüksek düzeyler de bulunan keratin proteinlerine hasar geldi, işte o zaman saçlarımız mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alacaktır. Canımızı fazlasıyla sıkacak bu durumlar karşısında saçlarımıza keratin bakımı yapmamız gerekebilir fakat saçlarımızdaki saf keratin proteinlerini ve saçlarımızı yıpratabilecek en önemli etmenlere değinelim.

saf keratin

En çok kullandığımız ürünlerden biri de şampuan, fakat piyasada bulunan şampuan benzeri saç bakım ürünlerinin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, alkol, silikon, SLS, SLES gibi kimyasal maddeler içermekle beraber saçlarımızın perişan görünümlerinin hazırlayıcısı olmaktadırlara.

saf keratin

Bazılarını sık sık uyguladığımız röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama, fön, maşa, pres gibi ısıl ve kimyasal işlemleri saçlarımızın zamanla deforme olarak yıpranmasını sağlamaktadır.

saf keratin

Gün içerisinde illaki sokağa çıkyoruz, ve dışardayken maruz kaldığımız güneş ışınları, yağmur, rüzgar, kirli hava gibi çevresel faktörler de zamanla saçlarımızın yıpranmasına sebep olmaktadır.

saf keratin

Yukarıda bahsettiğimiz etmenler neticesinde saçlarımız yıpranarak, perişan bir hal almış olabilir. Bu noktada saçlarımızın en büyük ilacı keratin bakımı olacaktır. %100 doğal, saf keratin bakım ürünü (Önerimiz: Liquid Keratin – Saf Keratin Serum) sayesinde saçlarımızın anatomisi keratin proteinleriyle kemik gibi kaynaşarak, saçlarımızı tedavi edecek ve saçlarımız parlak, canlı, güçlü görünümlere kavuşacaktır.

Tags