KERATİN BAKIMI

KERATİN BAKIMI

Saçlarımız artık çok daha kolay bir şekilde yıpranarak, mat, kuru, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alıyor. Saçlarımızın sağlıksız görünümüne aynada şahit olmak ise canımızı bazen sıkabiliyor. Fakat çaresiz değiliz çünkü keratin bakımı sayesinde saçlarımız kısa sürede onarılarak canlı, parlak, güçlü görünümlere kavuşacaktır.

keratin bakımı

Burada dikkatli olmamız gereken nokta keratin saç bakımı yapacağımız ürünün %100 doğal olmasıdır. Neden diye sorarsanız, saç bakım piyasasında yer alan keratin içerikli ürünler genel itibariyle yapay keratin içermekle beraber kimyasal maddelerle formülize edilmişlerdir. Bu sebepten ötürü kimyasal içerikli keratin saç bakım ürünleri saçlarımızı tedavi etmek şöyle dursun, saçlarımızın çok daha fazla hasar görmesine sebep olacaklardır.

keratin bakımı

Keratin, saçlarımız için hava, su gibi nitelik taşıyan önemli bir maddedir. Keratin, saçlarımızın anatomisinde %73 gibi yüksek düzeylerde bulunmakla beraber 18 aminoasitten oluşan en önemli besleyici protein niteğindedir. Saçlarımızın hammaddesi, keratin proteinleridir dememiz de mümkündür. Eğer keratin proteinlerine içsel yahut dışsal sebeplerden ötürü herhangi bir hasar gelirse, saçlarımız mat, kuru, kırık, kopuk, cansız, güçsüz görünümler alacaktır. Bu durum karşısında da keratin bakımı en etkili çözüm olacaktır fakat öncelikle saçlarımızdaki keratin proteinlerine hasar vererek, saçlarımızı perişan hale bürüyebilecek önemli birkaç etmene değinelim.

keratin bakımı

Şampuan gibi saç bakım ürünlerini hemen hemen hergün kullanıyoruz, kullanmak zorundayız da. Fakat kozmetik saç bakım sektöründe yer alan saç bakım ürünlerinin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, silikon, alkol, SLS, SLES gibi kimyasal maddeleri içeriklerinde barındırdıklarından dolayı saçlarımızı beslemek, temizlemek, onarmak yerine çok büyük hasarlar bile bırakabilirler.

keratin bakımı

Fön, maşa, düzleştirici gibi ısıl işlemleri saçlarımıza oldukça sık uygulayabiliyoruz. Fakat bu tür ısıl işlemler saçlarımızın zamanla yıpranmasını sağlayabiliyor.

keratin bakımı

Diyelim ki, saçlarımız bahsettiğimiz etmenlerden ötürü yıprandı. Canımızı oldukça sıkacak bu durum karşısında keratin bakımı imdadımıza koşacaktır. Saçlarımıza keratin bakımı uygulayacağımız ürün (Saç uzmanlarımızın tavsiyesi: Liquid Keratin – Keratin Bakımı Saf Serum Seti) %100 doğal olduğu takdirde saçlarımız tedavi edilerek kısa sürede canlı, güçlü, parlak görünümlere bürüneceklerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir