KERATİN KREMİ

KERATİN KREMİ

Saçlarımız elbette hepimiz için en değerli ve en önemli aksesuar konumunda. Bu sebepten ötürü saçlarımızın kuru ya da kuruya yakın hallleri oldukça canımızı sıkıyor olabilir. Saçlarımız nemini kaybederek kuruduğunda hem çok daha basit kırılıyor hem çok daha zor taranıyor. Peki saçlarımızı bu tür sağlıksız semptomlardan kurtarmanın yolu yok mu? Tabii ki var. %100 doğal ve yoğun nemlendirici etkiye sahip bir keratin kremi saçlarımızı nemlendirerek, yukarıda bahsettiğimiz saç problemlerinden kısa sürede kurtarabilir. Peki saçlarımızdaki nem dengesinin bozularak, azalmasına sebep olan başlıca faktöler nelerdir, gelin hep birlikte inceleyelim.

keratin kremi

Fön, maşa, düzleştirme gibi ısıl işlemleri sık sık saçlarımız üzerinde uyguluyoruz. Fakat saçlarımız üzerinde sık sık uyguladığımız bu işlemler, saçlarımızın nemlenmesi için gerekli olan sebum sıvısının salgılanmasını zamanla azaltmaktadır.

keratin kremi

Şampuan gibi saç bakım ürünlerini sık sık kullanıyoruz, neredeyse hergün. Fakat piyasadaki saç bakım ürünlerinin geneli formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLS, SLES, silikon, alkol gibi kimyasal maddelerle formülize edildiklerinden dolayı saçlarımızdaki nem oranının düşmesine neden olmaktadırlar.

keratin kremi

Gün içerisinde elbette dışarı çıkmak zorundayız. Fakat dışarı çıktığımızda saçlarımızın maruz kaldığı ultraviyole güneş ışınları, yağmur, rüzgar, kirli hava gibi çevresel etmenler saçlarımızdaki nem dengesini olumsuz olarak etkilemektedir.

keratin kremi

Bazen çok daha doğal diyerek saçlarımızı şampuan yerine sabunla yıkamayı tercih ediyoruz. Fakat bu yaptığımız doğru görünen yanlış seçim, saçlarımızdaki nem dengesinin bozularak azalmasına sebebiyet verecektir.

Saçlarımızı bazen sık sık yıkayıp, bu yaptığımızın sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Fakat saçlarımızı sık sık yıkamak da saçlarımızdaki nem dengesinin azalmasına neden olacak faktörlerden biri olacaktır.

keratin kremi

Saçlarımızdaki nem oranının düşmesiyle, saçlarımız kuruyacağı için hem kolay kırılır hem de zor taranır hallere bürünecektir. Doğru bir keratin kremi tercihi yaptığımız takdirde saçlarımızdaki nem dengesi eski oranına kavuşacaktır. %100 doğal bir keratin kremi (Saç uzmanlarımızın ortak tavsiyesi: Liquid Keratin – Keratin Saç Kremi) hem sebum salgısının artışını sağlayıp saçlarımızı nemlendireceği gibi hem saçlarımızda doğal koruma kalkanı oluşturacaktır ve saçlarımızı kolay taranır, yumuşak hallere bürüyecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir