Keratin Nedir? Yanan Saça Faydası Nelerdir?

Keratin sem

Keratin nedir?

Keratin, cilt, saç ve tırnaklarda bulunan bir proteindir ve bunların ana bileşenidir; Aslında, saç esas olarak keratin ile ilişkili proteinlerden oluşur. Keratin hem kütikül içinde (saç telinin dış tabakaları) harici bir koruyucu protein hem de kortekste (kendi gücünü belirlemeye yardımcı olan saçın iç çekirdeği) bir dahili yapısal protein olarak işlev görür.

Saç fiziksel, kimyasal ve / veya güneş gibi çevresel faktörlerden zarar gördüğünde keratin tükenir. Bu keratin kaybı saçın korteksini açığa çıkararak ek hasara duyarlı hale getirir ve bir yolda gözenekli çukurların olduğu gibi gözenekli lekelerin oluşmasına neden olur. Kayıp keratitin yenilenmesi gözenekliliğin düzeltilmesine ve saç yüzeyinin düzgün olmasına yardımcı olur. Keratin saça daha genç, sağlıklı bir görünüm kazandırarak mukavemeti ve elastikiyeti geri kazandırır.

keratin-sac-bakim-2
Keratin Nedir? Yanan Saçlarda İşe Yarar mı?

KERATİN İLE YANAN SAÇLARA ÇÖZÜM 

Boyadan, oryalden ve şekil veren aletlerden yanan, röfleden kuruyan saçlar cannızı çok mu sıkıyor? Yoğun işlemlerden sonra yıpranan saçlara bakım mı yapmak istiyorsunuz? Şu baş belası dediğiniz kırık saçlara kesin çözüm bulamadınız mı?

keratin-sac-bakim
Keratin Nedir? Yanan Saçlarda İşe Yarar mı?

En meşhur markaların ürünlerini de kullandıysanız, en tecrübeli kuaförlere de gittiyseniz, hatta internette arayıp da garanti çözüm sunan bir ürün bulamadıysanız, derdinize bir türlü çare bulamadıysanız merak etmeyin..

Ya da çok para harcamadan bu işi evde kendiniz doğal saç bakım maskeleriyle mi halletmek istediniz de, yine olmadı? Çaresizliğe düşmeyin!

keratin-sac-bakim-3
Keratin Nedir? Yanan Saçlarda İşe Yarar mı?

Sizin yanmış saçlarınızı bu dertten kurtaracak dünyada tek bir ürün var! O da Likid keratin serumu. Evet likid keratin serumu hiçbir saç bakım ürününün yapamayacağı kadar yanmış saçları onarmada o kadar maharetlidirler. Çünkü bütün saç bakımları bir süre sonra saçtan akıp giderler. Fakat keratinler, saça dolgu ve kaynak yaparak saçta kemiksi bir hal alarak asla yıkanınca suyla birlikte akmazlar. Kalıcı ve kesin bir onarıma imza atarlar.

Ancak ne var ki, saçınız ciddi hasara uğramış ise, keratinli ürünlere boşuna yönelmeyin. İçlerindeki keratin oranı çok az olacağından, faydaları da olmaz. Direk katkısız keratin yükleyin. Saçınız acil kurtarma ile şok bir tedaviye girsin. Yüzünüz hemen gülsün.

Katkısız keratin serum bulmanız da pek kolay birşey değil. İstanbulda bir kaç aktarda olmakla birlikte, en güvenilir keratin serumunu, Liquid Keratin Serum markasıyla keratinbakim.com sitesinden temin edebilirsiniz.

8 comments

 • Bahar Sıcakkan29 Aralık 2015 at 11:23
  Teşekkürler Liquid Keratin Serumunu aldım ve kullandım. Çok memnunum. İçinde kimyasal içermemesi de ayrıca çok hoşuma gitti.Cevapla
  • Merve24 Ocak 2016 at 20:57
   Merhaba memnun kaldığınıza göre ben de almak istiyorum. Ama saçım çok uzun ne kadar yeter.Cevapla
 • Vildan F.14 Mart 2016 at 10:08
  Ben de kuaför maduru biri olarak saçlarım yanmıştı, tesadüfen buradaki yazıyı gördüm ve okudum. Hemen karar verdim ve bu katkısız keratini bir mucize olarak isimlendirmek istiyorum. Elime yüzüme gözüme bile damladı hiç bir yan etkisi olmadan saçımı da süper onardı. Tüm bayanlar bunu kullanmalı bence.Cevapla
 • Yagmur15 Temmuz 2016 at 18:40
  Saclarim yandi ve lastik gibi uzuyor cok kötü durumda bende uygulamak istiyorum .bir yarari olurmu.Cevapla
  • admin11 Eylül 2016 at 12:02
   Yağmur Hanım merhaba, merak etmeyınız, ''Liquid Keratin'' Ürünlerımız sizin derdinize büyük ölçüde çözüm olacaktır. Kür şeklinde kullanmalısınız.Cevapla
 • Selen Burak3 Kasım 2017 at 17:47
  arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler size güvenerek bugün siparişimi verdim umarım etkisini görürüm saçlarım fena yandı inşallah bu çare olur  Cevapla
 • Gül Ç.20 Aralık 2017 at 08:46
  Makale oldukça faydalı olmuş çok keyif aldım teşekkürlerCevapla
 • Ferda16 Ağustos 2018 at 15:45
  Ben uzun zamandır kullanıyorum ürünlerinizi arada bakım için liquid keratin serum kullanıyorum normalde sürekli olarak liquid keratin Şampuan ve liquid keratin saçta kalan maskeyi kullanıyorum.Cevapla

Leave a Reply