Keratinin Saçlara Faydaları

yıpranan saçlara keratin

Saç Botoxnın Faydaları

Birçok güzellik bakımı arasında keratin saçınıza pek çok faydalar getiriyor, Güzellik ve saç bakım uzmanları tarafından sıkça keratin tedavisi öneriliyor. Saçlarımızın sağlığı, sahip olduğumuz yaşam biçimini yansıtır; bu nedenle, donuk, kuru ve hasar görmüş saçlara çekici olmadığı için güzel ve doğal bir görünüme sahip olmak istediğimizde daha dikkatli bir görünüm elde etmek esastır. Hayatınızı saçınıza geri getirmenin vakti geldi! Bu nedenle keratinin altı inanılmaz faydasını öğrenin; kükürt açısından zengin bir protein olan keratin, vücutta tırnaklarımız, ciltlerimiz ve saçlarımız da ki gibi daha fazla tutarlılık ve zenginlik varlığı sağlayan doğal bir şekilde ortaya çıkar.

Keratin sadece kıvırcık saçları düzleştirmekle kalmaz aynı zamanda saç sağlığını kazandırma konusunda öncü tedavilerden biridir. Bu tedavi tüm saç tipleri için etkilidir ve saçınızda kullandığınız andan itibaren sonuçlar gerçekten hissedilir. Tüm keratinler in aynı faydaları sağlamadığı dikkate değerdir; orijinal Keratin formülünden geldiğini iddia eden birçok kalitesiz keratin türü vardır. Dolayısıyla, sadece iki tür keratin için savunuyoruz: sentetik ve organik, organik daha yararlıdır çünkü etkisi en az altı ay sürer; sentetik keratinler in ise etkisi bir ayda geçer. Aynı zamanda sentetikler zaman sonunda saçınıza zarar vermeye başlar. Bu nedenle katkısız yani saf keratin kullanmanız gerekmektedir.  

  ► Saf keratini www.keratinbakim.com adresinden güvenli ve kolay bir şekilde tedarik edebilirsiniz. 

Keratinin Saçlara Başlıca Faydası:

 1. Yukarıda belirttiğimiz gibi, her saç türü için faydalıdır ve formaldehit içermeyen formülü ve yeni sıvı hali sayesinde kurutucu, ısı aletleri ve boyalara maruz kalma nedeniyle zarar gören saçları onarır. 
 1. Çatlamış ve zayıf noktaların onarılmasına yardımcı olur, zira protein ve vitamin açısından zengindir ve zayıf saç tellerini canlandırır. Öte yandan, kullanım talimatlarına kesinlikle uyulmalıdır yoksa tam etkilerini veremeyecektir. 
 1. Faydaları hasarlı saçları onarır, boya rengini tutar ve kıskanılacak bir parlaklık kazandırdığı için, boya ile boyanan saçlar da mükemmel olur.
 1. Saç foliküllerini hacimlendirir ve güçlendirir, saçlarımıza daha fazla gövde verir. Proteinler açısından zengin olduğu için saçlarımıza daha fazla güç verir.
 1. Saçını nemlendirir ve canlılığını korur, kimyasal bileşimi sayesinde zaman kaybıyla kaybedilen besin maddeleri ve amino asitler saçlarımızı iyileştirir.
 1. Keratin saçlarınızı şekillendirecek ve istenmeyen “kıvrımı” azaltacaktır; saç dokusunun geliştirilmesi; doğal rengi, yumuşaklığı ve elastikiyetini koruyacak ve artıracaktır.

Keratinler kendi doğal özelliklerinden dolayı, saçın hasarlı noktalarına kaynak yapar ve saç teli üzerine film şeridi gibi incecik bir koruma tabakası oluşturarak saçınızı pürüzsüzleştirir ve güçlendirir.

Keratinlerin bu onarıcı özelliğini başka hiçbir madde yapamamaktadır. Çok hasarlı saçlarda tedavi süreci birkaç seans alabilir. Bu süreçte seansları tekrarlamak gerekmektedir. Tekrarlar zor olmayacaktır aksine, saçlarınızın gittikçe daha iyi olduğunu görünce zevkle seanslarınıza katılacak ve daha güzel saçların keyfini çıkaracaksınız.

 Tezgah üzerinde bulabileceğiniz çoğu ürün, saçınıza zarar verebilecek sert kimyasallar içerir. Keratin tedavisi, saçlarınızı parlak ve daha canlı gösterebilen doğal maddelerden yapılır. Bu tedavi aynı zamanda saç boyama gibi saçlarına farklılıklar katan ve saç modasını yakından takip eden insanlar için de en iyisidir. Çünkü bu işlemler sırasında keratin saçınızı koruyarak kimyasallardan etkilenmemenizi sağlar. Aynı zamanda perma, oryal gibi işlemlere karşı saçınızı en iyi koryacak ürünlerden biridir. Isıl işlemlere karşı mücadele ederek saçınızın öz yapısını oluşturan proteinlerinde güçlenmesini sağlar. 

Keratin tedavisi günümüzün en iyi tedavilerinden biri olarak düşünülür, ancak bunun tek dezavantajı maliyetidir. Günümüzün pahalı saç bakımından biridir. Ancak parasının karşılığını vereceğinden emin olabilirsiniz. 

%100 doğal saf ve Grantili kereatin ürünleri için tıklayınız. 

6 comments

 • Seçil Soydan1 Kasım 2017 at 16:11
  Gerçekten saçlarımı inanılmaz şekilde yeniden yapılandırdı. Daha önce birçok şey kullandım fakat hiçbiri liquid keratinin saçıma uyguladığı tedaviyi uygulayamadı. Çok teşekkür ederim. Cevapla
 • Alara Güzel6 Kasım 2017 at 14:30
  kesinlikle katılıyorum saçlarımın hayatımı kurtardı diyebilirim emeği geçen herkese çok teşekkürler Cevapla
 • Eren L.19 Aralık 2017 at 13:21
  Zaten saçlar keratin proteinlerinden oluştuğu için yıpranan saçları da saça ancak katkısız keratin yüklemesi yaparak onarabiliriz. Saçlarım dipten uca yenilendi diyebilirim kesinlikle liquid keratin diğerlerinden farklı patent almış olması da bunu destekliyorCevapla
 • Alara18 Temmuz 2018 at 13:56
  Benim saçıma faydası dökülmeler üzerine oldu kullanmaya başladıktan sonra dökülmem durdu.Cevapla
 • Maya8 Eylül 2018 at 14:21
  Saçlarımda fönden kaynaklı kırıklar vardı aşırı derecede artık kopmalar da başladığında sizin 3 lü ürününüzü kullandım saçlarım toparladı hala ara da alıyorum saçlarım tekrar yıpranmasın diye tabi 5 ayda bir falan alıyorum daha hiç bir sorun olmuyor o kadar sürede ama olsun tedbir :) maddi olarak zorlamasa sürekli kullanırım zaten şampuan ve kremi sürekli kullanıyorum.Cevapla
 • Belgin27 Ekim 2018 at 16:30
  Keratinin saça olan etkisini sizin ürünleriniz sayesinde net olarak gördüm saçlarım da boya falan yok ama sürekli saçlarıma fön veya maşa yapıyorum bu sebeple yıpranıyordu saçlarım sizin ürünlerinizi kullandıktan sonra saçlarım da yıpranma falan kalmadı artık sağlıklı ve fön çekerkende saçımı koruyan bir fön sütüm var.Cevapla

Leave a Reply