Ombreli Saç Bakımı

OMBRELİ SAÇ BAKIMI

Ombre saç hiçbir zaman etkisini yitirmeyecek bir trenddir, ancak ağartma ve boyama gerektirdiğinden bu işlemler saçınıza zarar verebilir. Bu nedenle, ombreli saç bakımını doğru şekilde yapmak önemlidir. Ombreli saç bakımınızı doğru yaptığınızdan emin olmak için yazımızı takip etmenizde fayda vardır.

Liquid Keratin Ombreli Saç Bakımın da Arkadaşınızdır.

 

Özellikle boyalı saçlar için üretilmiş kaliteli ürünler alın.

Boyalı saçlar için formüle edilmiş çok çeşitli sülfat içermeyen şampuanlar ve kremler bulunur. Ülkemizde kimyasal içermeyen ürünlerin başında Liquid Keratin gelmektedir. Esansiyel yağlar saçlarını sıyırıp kuru ve kırılgan hale getirebilen düzenli saç ürünlerinden daha nazik ve besleyicidirler. Liquid keratin ürünleri saf olmasının yanı sıra saçlara mükemmel oranda iyileştirici ve koruyucu etkileri ile meşhurdur. Her saç tipine uygun olan ürünler ombreli saçlarınızı besleyecek ve koruyacaktır. Artık ombreden korkmayın!

OMBELİ SAÇINIZI NEMLENDİRİN

Ombre saçları daha kuru ve kırılgan hale getiren bazı şeyler vardır. Saçlarımızın parçalanmasını, hatta daha da kötüsü düşmesini önlemek için doğal olarak nemlendirmeliyiz. Yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

Liquid keratin Kremi ombreli saçınızın ihtiyaç duyduğu nemi verecek ve bakımdaki en önemli adımı gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Liquid krem saçlarınızı yumuşak, parlak ve güçlü tutarak saçınıza gereken nemi vermenizi sağlar.

  1. Her duştan sonra Liquid keratin kremi kullanın ( Özellikle saçların uçlarına odaklanın)
  2. Haftada 2 defa Liquit keratin Yağı kullanın
  3. Haftada bir kez Liquid Keratin Protein Maskesi kullanın
  4. Alternatif bir nemlendirme işlemi olarak hindistan cevizi yağı kullanın
  5. Sıcak aletler her kullanıldığında Liquid Keratin Kremi veya Liquid  Keratin maskesi saçınıza sürerek
Hepimiz saçlarımızı her gün yıkamamamız gerektiğini ve sıcak aletlerin kullanımını en aza indirgememiz gerektiğini duyduk. Bu, daha çok saçlı saçlar veya herhangi bir renk ile işlenmiş (özellikle beyazlatılmış) saçlar için doğrudur. Yıkamadan veya sıcak aletler kullanmadan önce düşünün. Saçlarınızın alabileceği tüm bakıma ihtiyacı vardır, bu nedenle zaman zaman saçınıza bir kaç gün verin ve işlemlerden uzak durun. Ayrıca ıslandıklarında saçlarınızı fırçalamayın çünkü saçlar ıslakken kırılgan olurlar.

 

Bonus İpucu: saçlarınızı daha sık kurutun ve mümkün olduğunca saçınıza yaptığınız işlemleri terk edin. Saçınızı nemlendirmenin ne kadar önemli olduğunu yeterince vurgulamam grekiyor ve saçlarınızı kurutmak için bir üfleme kurutucu aleti uzak tutarak ılık havayla kurutmak gerekir. Zamanınız varsa doğal olarak kurumasını bekleyin. Ombreli saç bakımı göründüğünden fazla önemli bir konudur. Boyaların içerisindeki kimyasallar saçlara ciddi anlamda zarar verir. Ombreli saçları seviyor ve yapmaya devam etmek istiyorsanız, sağlıklı bir şekilde yapmaya devam etmenizin yolu katkısız keratin ile korumanız ve beslemenizdir. Aynı zamanda bitkisel yollarla kalıcı olmasa da günlük destekleyici bakımlar uygulayabilirsiniz.